Виховує все: люди, речі, явища, але перш за все, – люди. З них на першому місці – батьки та педагоги.

А. С. Макаренко

Виховання починається з родини, а продовжується, набирає силу вже в садочку, потім школа….і так все життя. Це складний багатогранний процес формування особистості, тому в нашому закладі йому приділяється особлива увага. Виховна робота у стінах НВК №34 реалізується через підбір оптимальних методів виховного впливу, особистісний підхід, організацію сучасного виховного середовища та постійної роботи над собою як педагога, приклада для наслідування, здатного надихати, зацікавлювати, відкривати двері у захоплююче життя і допомагати крокувати по нім духовно збагаченою, ввічливою, турботливою людиною, гідним громадянином нашої країни.

У нашому закладі для формування всебічно гармонійно розвиненої особистості виховна робота проводиться за наступними напрямками:

Родинне виховання. Важливою складовою виховного процесу є тісна співпраця з батьками. Це запорука узгодженого правильного виховного впливу на дитину не тільки в умовах закладу, а й поза ним. Тому в нашому навчально-виховному комплексі спільно з батьками проводяться різноманітні заходи, виставки, акції. На заняттях діти вчаться поважати родинні цінності, пишатися своїм корінням, у малюків формується світогляд щодо здорових сімейних відносин. Вихователі проводять бесіди, фото-виставки, активно працює “Школа батьківства”

Трудове виховання. Діти нашого закладу завжди демонструють нестримне бажання допомогти дорослим, чи то квітку полити, чи рибок погодувати…І таке бажання завжди підтримується дорослими, адже трудове виховання прищеплює працелюбність і шанобливе ставлення до праці. Активно залучаємо дітей до трудового десанту, суспільно-корисної праці. Червоною ниткою через весь процес виховання проходить формування гігєнічних навичок, навичок самообслуговування, вихованці поспішають до майстерні свічкоплавлення, а також обожнюють працювати з тістом, накривати на стіл, набуваючи таких значущих соціально-побутових умінь.

Правове виховання. Спрямоване на формування правової культури, виховання поваги до прав і свобод людини, до старших, до батьків, оволодіння знаннями про права і обов’язки дітей. Під час занять у дітей формується уявлення про особисту відповідальність, закони моралі, риси чесного порядного громадянина нашої держави. Обов’зковими є проведення Тижня толерантності, Тижня правових знань, протягом яких діти беруть участь у виготовленні стіннівок, проведенні акцій “Толерантними зростаємо – всіх довкола поважаємо”, “Я маю право на…” та створюють у закладі атмосферу доброти та щиросердності.

Національно-патріотичне виховання. Один із пріоритетних напрямків виховної роботи, зорієнтований на українську культутру, мову, національні традиції. Важливо пробудити у дітей прагнення бути свідомим грамадянином своєї держави, виховувати повагу до державних символів, вчити спілкуватися рідною мовою. Саме тому, з перших днів перебування в закладі і протягом всього часу дітлахи знайомляться з культурою українського народу, традиціями і звичаями, національними символами та одягом, приймають участь у конкурсах, що шанують і прославляють український фольклор, міських заходах та концертах, вивчають історію нашого народу та цікавляться діяльністю видатних українців.

Екологічне виховання. Передбачає забезпечити підростаюче покоління знаннями про взаємозв’язок природи і суспільства, сформувати розуміння того, що людина – це частина природи. Все це відбувається у нашому закладі через проведення екскурсій для ознайомлення з навколишнім світом та єднання з природою, тематичних занять, бесід, трудових акцій “Чисте довкілля”, конкурсів малюнків, стіннівок, екологічних акцій “Збережи ялинку”, “Нагодуй пташку вимку”. Наші діти точно знають, що природу треба берегти і тоді вона буде відповідати взаємністю!.

Естетичне виховання. Наші діти надзвичайно творчі та талановиті! Ми впевнені у цьому і тому активно розвиваємо в них естетичні почуття, вміння бачити прекрасне, творчі здібності та таланти. Нікого не залишить байдужим потужний оркестр музичних інструментів, зворушливе виконання пісень та запальні танці дітей. Все це є результатом роботи вихованців на заняттях з музичного мистецтва, де під керівництвом педагогів діти відправляються у захопливу подорож музикою. Крім цього малеча із захватом та натхненням бере участь у магічному чорному театрі, різноманітних творчих конкурсах як на рівні закладу,так і на міському рівні. Вже традицією стали екскурсії до музеїв, галерей. Прагнемо бути ближчими до мистецтва…

Формування здорового способу життя. Дуже важливий напрямок виховної роботи для всіх дітей без виключення. Адже в умовах сучасного суспільства, коли підростаюче покоління все більше часу проводить перед екраном компьютера, а замість прогулянок на свіжому повітрі віддають перевагу спілкуванню у соцмережах, формування здорового способу життя стає пріоритетним. Тому, в нашому закладі ми широко використовуємо здоров’язберігаючі технології, дотримуємося режиму, обожнюємо ранкову зарядку та заряджаємося позитивом на уроках фізкультури. Команда професіоналів надає якісні реабілітаційнй послуги, слідкує за фізичним станом кожної дитини, використовуючи надсучасні методики і технології та потужну матеріально- технічну базу закладу.