17-18 січня 2022 року  на базі Сумського багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру №1 Сумської міської ради  організовано та проведено тренінг «МАЙСТЕР СЕНСО-МОТОРНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ: ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ». Учасниками заходу стали 19 педагогів міста, які працюють з дітьми з розладами аутистичного спектру. Навчання провела професор Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор психологічних наук Тетяна Скрипник. Педагоги мали безцінний досвід  навчитися діагностувати психофізіологічний стан дитини як фундамент її розвитку. Розробляти та впроваджувати у співпраці з батьками (іншими учасниками команди супроводу) корекційно-розвивальну програму для дитини з опорою на послідовні етапи сенсо-моторного розвитку; задіювати моніторингові процедури для відслідковування позитивної динаміки й прийняття рішень щодо необхідних змін у програмі , та мали змогу практично відпрацювати  прийоми сенсорної інтеграції.

 Результатом даного заходу стало розуміння педагогами закономірностей розвитку дітей з розладами аутистичного спектру. Розкрито зміст системно-ресурсного підходу що передбачає підвищення адаптивних можливостей дітей з аутизмом та формування у них передумов послідовного навчання і розвитку  та  шляхів підготовки до ефективного освітнього процесу. Всі учасники тренінгу отримали не тільки досвід, а ще позитивні емоції.

Тренінг став іще одним надбанням у скарбничку професійного зростання педагогів нашого закладу! А згодом планується проведення семінару для усіх педагогів НРЦ, адже опанування практичних умінь та навичок роботи з дітьми з розладами аутистичного спектру – це безцінний досвід, який надихає та дає віру у власні сили!

Підвищуємо професійну компетентність!