16.02.2021 р.

Вже доброю багаторічною традицією є міжнародний обмін досвідом з німецькими колегами щодо різноманітних методик та прийомів роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Так, навесні минулого року, на базі нашого НВК №34, відбулася гостинна, тепла, а головне, продуктивна зустріч колег з Німеччини та педагогів закладу, в рамках якої були проведені тренінги, заняття та майстер-класи, спрямовані на ознаймлення та використання новітніх технологій та методів роботи з дітьми з інтелектуальними порушеннями. Із задоволенням, наснагою та новими ідеями продовжуємо співпрацю, впроваджуємо набутий досвід та чекаємо нових зустрічей!

https://sm.suspilne.media/news/17439

https://smr.gov.ua/uk/novini/podiji/13854-sumchani-perejmatimut-nimetskij-dosvid-u-reabilitatsiji-ta-sotsialnoji-integratsiji-ditej-z-psikhosomatichnimi-porushennyami.html

Відбулася координаційна відеоконференція з представниками  SES (Німецької Служби старших експертів) та  педагогічними працівниками КУ Сумського спеціального реабілітаційного  навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа 1 ступеня –дошкільний навчальний заклад №34» Сумської міської ради

  03.11.2020 року відбулася координаційна відеоконференція з представниками  SES (Німецької Служби старших експертів) Катериною Коробовою – куратором SES програм в Україні, Таджикистані, Узбекистані; Євгенією Крауфт –  керівником відділу  з відбору експертів;  Олексієм Назаренко – представником «Фонду німецької економіки з міжнародного співробітництва» в Україні та м.Суми. Ключовими спікерами відеконференції  виступила SES – екперти з Німеччини Ursula Wojaczek-Klees,  Peater Wojaczek-Klees та  директор Шрамко Л.М, педагогами   КУ Сумського НВК  №34. Експерти разом з робочою групою педагогів навчально-виховного комплексу   обговорили  найактуальніші  питання допомоги дітям з розладами аутистичного спекту, порушенням інтелекту щодо впровадження европейського інноваційного методу «houm videо» терапії, яка дає  можливість батькам повірити в перспективи розвитку  їх дітей щодо соціальної інтеграції та адаптації в суспільство.

 Підсумком заходу були окреслені питання проведення Міжнародної онлайн-конференції для спеціалістів міста та педагогів НВК №34,  які опікуються проблемами дітей з РАС, інтелектуальними порушеннями.

У січні-лютому 2021 року   триває  переписка щодо перспективи  стажування,  навчання у Німеччині  педагогічних працівників закладу  освіти щодо психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами  та їх сімей методом «houm videо» терапії.   SES – екперти з Німеччини Ursula Wojaczek-Klees,  Peater Wojaczek-Klees  продовжують надавати  консультативну допомогу педагогам, батькам закладу щодо  методів корекційно-реабілітаційної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Педагоги навчально-виховного комплексу активно впроваджують метод сенсорної інтеграції в роботу з дітьми.

“Міжнародне співробітництво: сьогодення і перспективи”