Медичне обслуговування дітей в КУ Сумський БНРЦ №1 СМР

       У закладі освіти  створені належні умови для перебування дітей з особливими освітніми потребами відповідно до  Державних санітарних норми та правила «Гігієнічні вимоги до улаштування, утримання і режиму спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, та навчально-реабілітаційних центрів», затверджених наказом МОЗ України від 20.02.2013  № 144. Групові приміщення дошкільного відділення складаються з групових кімнат, спалень, пристосованих санвузлів, роздягалень, ігрових кімнат, які розділені на центри. Обладнання відповідає санітарно – гігієнічним нормам вікової групи, індивідуальним і антропометричним даним дітей. Групові кімнати закладу в достатній кількості  забезпечені меблями  на 93 %, посібниками, ігровим та дидактичним матеріалом на 91%. 

Територія налічує: 10 майданчиків згідно вікових груп, автодорожня розмітка, куточок саду, городу, лісу,  спортивний майданчик, сучасний ігровий комплекс  для реабілітації дітей з інвалідністю.  

У нашому центрі створена належна матеріально-технічна база, яка відповідає сучасним вимогам. Функціонує тренажерний зал, кабінет масажу та комплекс сенсорно – моторного розвитку, велика та мала кулькові ванни, два зали лікувальної фізкультури, фізіотерапевтичний кабінет, фізкультурний зал, кімната соціально-побутової орієнтації.  У роботі з дітьми використовується спеціальне обладнання для сидіння, стояння, пересування дітей з обмеженою руховою активністю. Групи, де виховуються діти з даним діагнозом, коридори закладу облаштовані поручнями для самостійного пересування. Придбані спеціальні меблі за методикою Петтьо та спеціальне реабілітаційне обладнання для роботи з дітьми, які мають порушення у фізичному розвитку. Транспортування дітей від дому до  закладу освіти  здійснюється мікроавтобусом Газель.

        За навчальний рік поліпшилась та зміцнилась матеріально – технічна база на 94% в порівнянні з минулим роком. У закладі освіти  для організації безпечного переміщення дітей пандуси і сходи мають  огородження. Ширина дверних отворів до будівлі, основних і допоміжних приміщень для дітей становить  1,1 м (для проїзду крісла-коляски).

Розміри навчальних приміщень забезпечено оптимальним розташуванням меблів, обладнання. Для проведення корекційно-розвиткової та лікувально-профілактичної роботи в закладі освіти функціонують: логопедичний кабінет; кабінети для проведення занять з ритміки; кабінет ЛФК, масажу і вправ на тренажерах; кабінет для занять із соціально-побутового орієнтування;  кабінет трудотерапії; кабінет психологічного розвантаження (сенсорно- моторної інтеграції),  фізіотерапії; кабінети для роботи практичного психолога, соціального педагога.

       Для дітей з  порушеннями опорно-рухового апарату передбачено приміщення: кабінети дитячого (невролога); кабінети лікувальної фізкультури  з урахуванням можливості проведення консультативної роботи для батьків та  індивідуальних занять.

Робота з комплексної реабілітації вихованців здійснюється відповідно до розділу VІ Положення про спеціальну загальноосвітню школу, типових навчальних планів, для дітей  на основі індивідуальної програми реабілітації дитини з обмеженими можливостями.

        Надаються реабілітаційні послуги залежно від особливостей розвитку дітей: освітні, лікувально-профілактичні, психолого-педагогічні, фізична реабілітація,  соціальна та побутова реабілітація. Вихованці забезпечені спеціальними засобами для пересування. Відповідно до типових навчальних планів у закладі  організовуються індивідуальні та групові корекційно-розвиткові заняття.

 Зміст корекційно-розвиткових занять спрямований на вирішення специфічних завдань, зумовлених особливостями психофізичного розвитку учнів та вихованців, і реалізується через навчальні предмети. Медичний персонал забезпечує організацію лікувально-профілактичних заходів та медичної реабілітації учнів (вихованців); організацію та контроль за виконанням санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів; контроль за організацією та якістю харчування, дотриманням раціонального режиму освітньої діяльності.

У медичному кабінеті в наявності  набори лікарських засобів для невідкладної медичної допомоги і стерильний перев’язувальний матеріал, засоби для обробки пошкоджених ділянок шкіри. В аптечній шафі, що замикається, зберігаються лікарські засоби окремо для зовнішнього та внутрішнього застосування,  для надання невідкладної допомоги .

У співпраці з медичними працівниками у НРЦ працює професійний педагогічний колектив (вчителі-дефектологи, практичний психолог, соціальний педагог, вчитель-логопед, музичні керівники, вихователі, інструктор фізичної культури).

У штаті закладу освіти працюють медична сестра, старша медична сестра, медична сестра з масажу, інструктор ЛФК. Медичними працівниками  надається кваліфікована медична допомога. У закладу  з 01.09.2019 року працює лікар- невролог.