Спочатку це був затишний осередок піклування про дітей з особливими освітніми потребами, який мав назву Комунальна установа Сумський спеціальний реабілітаційний навчально-виховний комплекс ” Загальноосвітня школа I ступеня – дошкільний навчальний заклад №34″ . А з 03.08.2021 року це потужний, надсучасний та надпрофесійний Сумський багатопрофільний навчально- реабілітаційний центр №1 Сумської міської ради. Саме тут створені всі умови для всебічного розвитку дітей, їх успішної інтеграції в суспільство. Креативний та відданий своїй справі колектив закладу активно проводить корекційно-відновлювальну, лікувальну, освітню та профілактичну роботу із впровадженням найсучасніших інноваційних технологій, задля того, щоб у майбутньому випускники закладу змогли долати труднощі сучасного життя та з оптимізмом і впевненістю дивитися у майбутнє.

Наш гімн

Тридцять четвертий дитячий садок
Він приголубить усіх – всіх діток.
Він обігріє дитячі серця,
Дасть їм надію у майбуття.

ПРИСПІВ:
Краще нашого садочка не знайти
Ось прийди і в це повіриш зразу ти.
З нами разом ти цю пісню заспівай.
Віру в себе нашим діткам дай.

Діти тут рівні, поганих нема.
Жалю не треба, бо туга одна.
Краще почуйте їх радісний сміх
В очі загляньте маляток усіх.

ПРИСПІВ:
Краще нашого садочка не знайти
Ось прийди і в це повіриш зразу ти.
З нами разом ти цю пісню заспівай.
Віру в себе нашим діткам дай.

Очі дітей вам розкажуть про все,
Що наш садочок тепло лиш несе,
Як всі піклуються тут про діток,
Як тут співають і водять танок.

ПРИСПІВ:
Краще нашого садочка не знайти
Ось прийди і в це повіриш зразу ти.
З нами разом ти цю пісню заспівай.
Віру в себе нашим діткам дай.

Ми пишаємося тим, що наш заклад став першим в м. Суми та Сумській області, де з 1985 року надаються освітні та реабілітаційні послуги дітям з особливими потребами. З 2000 року відкриті класи для дітей з ДЦП.

Головною метою корекційно-реабілітаційної роботи в нашому центрі – є корекція психофізичного розвитку і формування особистості дитини, забезпечення соціально-психологічної реабілітації, адаптації дитини у суспільстві. Ця мета спрямована на задоволення освітніх та особистісних потреб дітей, що мають різні порушення,та ефективного відновлення рухових функцій, дефектів мовного, сенсорного, розумового розвитку, порушень психічної діяльності.

Протягом довгих років керіником закладу була Людмила Михайлівна Шрамко, людина з дивовижною душею, великим серцем, унікальнми знаннями та досвідом, харизматична та прогресивна особистість, яка творить дух закладу, з перших днів його існування твердо вірить у те, що у всіх дітей та їх родин мають бути рівні права і можливості. Тому не дивно, що надихаючи колектив своєю цілеспрямованістю, турботою про дітей, жагою до постійного самовдосконалення та саморозвитку, в закладі створені всі передумови для комфортного, цікавого та продуктивного перебування всіх учасників освітнього процесу.

Зараз колектив віддано працює на благо дітей на чолі з виконуючою обов´язки директора ініціативною, амбітною та цілеспрямованою Куриленко Іриною Михайлівною.

Розуміючи потреби часу, працюємо в постійному творчому пошуку унікальних прогресивних методик та інноваційних технологій. Розвиваємо пізнавальну активність, інтелектуальні здібності з урахуванням індивідуальних можливостей вихованців.

Особлива увага в закладі приділяється трудовій реабілітації. Вона передбачає пристосування дітей до подальшого життя в суспільстві, збагачення уявлень про навколишнє середовище в процесі праці, скоординованість основних трудових навичок.

Надзвичайно важливим і цінним є те, що більше 30 років між нашим центром та організацією “Віхернхайм” міста Франкфурт на Одері ФРН існує міцна дружня співпраця. За ці роки педагоги закладу побували в спеціальних закладах ФРН з метою обміну досвідом роботи та вивчення системи навчання та виховання дітей з особливими потребами.

Значимою ініціативою педагогічного колективу є всебічна співпраця з міжнародними організаціями, побудовані міцні дружні з мисцецько-терапевтичним центром “Не протоптана стежина”, з Білоруською асоціацією допомоги дітям з обмеженими можливостями, з організаціями м. Львова, м. Ужгорода, м. Одеси, м. Києва, м. Біла Церква.

З відкритим серцем , неосяжним бажанням та спільними зусиллями допоможемо особливим дітям та їх родинам впевнено та з усмішкою крокувати по життю!