Комунальна установа Сумський спеціальний реабілітаційний навчально-виховний комплекс ” Загальноосвітня школа I ступеня – дошкільний навчальний заклад №34″ – гостинно відкриває двері для дітей з особливими освітніми потребами. Саме тут створені всі умови для всебічного розвитку дітей, їх успішної інтеграції в суспільство. Креативний та відданий своїй справі колектив закладу активно проводить корекційно-відновлювальну, лікувальну, освітню та профілактичну роботу із впровадженням найсучасніших інноваційних технологій, задля того, щоб у майбутньому випускники закладу змогли долати труднощі сучасного життя та з оптимізмом і впевненістю дивитися у майбутнє.

Наш гімн

Тридцять четвертий дитячий садок
Він приголубить усіх – всіх діток.
Він обігріє дитячі серця,
Дасть їм надію у майбуття.

ПРИСПІВ:
Краще нашого садочка не знайти
Ось прийди і в це повіриш зразу ти.
З нами разом ти цю пісню заспівай.
Віру в себе нашим діткам дай.

Діти тут рівні, поганих нема.
Жалю не треба, бо туга одна.
Краще почуйте їх радісний сміх
В очі загляньте маляток усіх.

ПРИСПІВ:
Краще нашого садочка не знайти
Ось прийди і в це повіриш зразу ти.
З нами разом ти цю пісню заспівай.
Віру в себе нашим діткам дай.

Очі дітей вам розкажуть про все,
Що наш садочок тепло лиш несе,
Як всі піклуються тут про діток,
Як тут співають і водять танок.

ПРИСПІВ:
Краще нашого садочка не знайти
Ось прийди і в це повіриш зразу ти.
З нами разом ти цю пісню заспівай.
Віру в себе нашим діткам дай.

Ми пишаємося тим, що наш заклад став першим в м. Суми та Сумській області, де з 1985 року надаються освітні та реабілітаційні послуги дітям з особливими потребами. З 2000 року відкриті класи для дітей з ДЦП.

Головною метою корекційно-реабілітаційної роботи в НВК №34 – є корекція психофізичного розвитку і формування особистості дитини, забезпечення соціально-психологічної реабілітації, адаптації дитини у суспільстві. Ця мета спрямована на задоволення освітніх та особистісних потреб дітей, що мають різні порушення,та ефективного відновлення рухових функцій, дефектів мовного, сенсорного, розумового розвитку, порушень психічної діяльності.

Керівник КУ НВК №34 – Людмила Михайлівна Шрамко, людина з дивовижною душею, великим серцем, унікальнми знаннями та досвідом, харизматична та прогресивна особистість, яка творить дух закладу, з перших днів його існування твердо вірить у те, що у всіх дітей та їх родин мають бути рівні права і можливості. Тому не дивно, що надихаючи колектив своєю цілеспрямованістю, турботою про дітей, жагою до постійного самовдосконалення та саморозвитку, в закладі створені всі передумови для комфортного, цікавого та продуктивного перебування всіх учасників освітнього процесу.

Розуміючи потреби часу, працюємо в постійному творчому пошуку унікальних прогресивних методик та інноваційних технологій. Розвиваємо пізнавальну активність, інтелектуальні здібності з урахуванням індивідуальних можливостей вихованців.

Особлива увага в закладі приділяється трудовій реабілітації. Вона передбачає пристосування дітей до подальшого життя в суспільстві, збагачення уявлень про навколишнє середовище в процесі праці, скоординованість основних трудових навичок.

Надзвичайно важливим і цінним є те, що майже 30 років між КУ НВК №34 та організацією “Віхернхайм” міста Франкфурт на Одері ФРН існує міцна дружня співпраця. За ці роки педагоги закладу побували в спеціальних закладах ФРН з метою обміну досвідом роботи та вивчення системи навчання та виховання дітей з особливими потребами.

Значимою ініціативою педагогічного колективу є всебічна співпраця з міжнародними організаціями, побудовані міцні дружні з мисцецько-терапевтичним центром “Не протоптана стежина”, з Білоруською асоціацією допомоги дітям з обмеженими можливостями, з організаціями м. Львова, м. Ужгорода, м. Одеси, м. Києва, м. Біла Церква.

З 03.08.2021 р. Комунальна установа Сумський спеціальний реабілітаційний навчально-виховний комплекс “Загальноосвітня школа I ступеня – дошкільний навчальний заклад №34” Сумської міської ради змінив свою статутну діяльність і став Сумським багатопрофільним навчально-реабілітаційним центром №1 Сумської міської ради. Продовжуємо писати нашу історію…

З відкритим серцем , неосяжним бажанням та спільними зусиллями допоможемо особливим дітям та їх родинам впевнено та з усмішкою крокувати по життю!